KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6754635
*
nr 675 4635
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Else Uhlmann (f. 1949), figurer, 33x32
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 15:09:27
1
150 kr
3/1 15:59:22
2
200 kr
9/1 16:17:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else uhlmann figurer olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
nr 675 4635
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Else Uhlmann (f. 1949), figurer, 33x32
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 15:09:27 | 1 | 150 kr |
| 3/1 15:59:22 | 2 | 200 kr |
| 9/1 16:17:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk mÃ¥lare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else uhlmann figurer olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



